Biblioteka
Bendra informacija lankytojams
Bibliotekos darbo laikas 8.00–16.00 val.
Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena. Lankytojai neaptarnaujami.
Naudojimosi mokyklos biblioteka taisyklės.
Informacijos amžius sudėtingas naujai atsiradusia realybe. Mokiniai naudojasi internetu, kompiuteriais, TV, kompiuterių pastoviosios atminties įtaisais ir kitais šaltiniais. Alternatyvių mokymosi šaltinių reikšmė labai išaugo. Visos tos priemonės nepaprastai greitai keičia vertybes, madas, manieras ir papročius. Neatsilikti nuo pažangos darosi tikrai sudėtinga – informacijos perteklius gali tapti realybe. Šiame informacijos amžiuje yra galimybė paklysti informacijos įvairovėje. Mokiniai skundžiasi dėl per didelio mokymosi krūvio. Mokytojų, bibliotekininkų pareiga — palengvinti mokinių darbą: padėti susirasti medžiagą, išmokyti ją sutvarkyti, parodyti efektyviausius būdus, kaip tą medžiagą išmokti. Rengtis gyvenimui, o ne tik egzaminui — tai pirmiausia pasitikėti savo jėgomis, išmokti save vertinti ir nebijoti norėti, siekti. Kaip išmokti mokytis, kad lydėtų sėkmė ir pasiektume norimų rezultatų, verta perskaityti.
Naudingos nuorodos:
Mokymosi šaltiniai mokinių iš Ukrainos ugdymui
Informacija apie išteklius, kuriais mokytojai gali pasinaudoti organizuodami ugdymo procesą iš Ukrainos atvykstantiems mokiniams, pateikiama Švietimo portalo pagrindinėje naujienoje. Šiuo metu informacija papildyta naujais įrašais:
- Ukrainos leidykla „Ranok“ suteikia galimybę mokytojams ir mokiniams nemokamai atsisiųsti elektroninius vadovėlius ukrainiečių kalba.
- Švedijos leidykla „Natur och Kultur“, bendradarbiaudama su Ukrainos vadovėlių leidykla „Ranok“ ir jai leidus, surinko svarbiausios mokomosios medžiagos mokiniams rinkinį (PDF formatu).
- UNICEF parengti patarimai, kaip kalbėti su vaikais apie konfliktą ir karą.
- Švietimo lygybės instituto, įsikūrusio Norvegijoje, Osle, parengti nemokami lietuvių ir kitų kalbų kursai ukrainiečiams.
- Interaktyvi mokymosi platforma „Ugdymo sodas“.
- Skaitmeninė lietuvių kalbos ir literatūros mokymo priemonė 9-10 klasėms.
- Skaitmeninė lietuvių kalbos ir literatūros mokymo priemonė 11-12 klasėms.
- Interaktyvi lietuvių kalbos, literatūros (kultūros) ir Lietuvos istorijos mokymosi šaltinių duomenų bazė.
- Klasikinės Lietuvių literatūros portalas „Antologija“.
- Virtuali kultūros paveldo sistema.
- Šiuolaikinės lietuvių literatūros antologija. Tekstai.
- Vaikų ir jaunimo literatūra elektroninėje parduotuvėje „Skaityklė.lt“.
- Garso ir vaizdo įrašų rinkinys.
- Verstinių knygų klasikos sąrašai.
- Lietuvos bibliotekininkų draugijos Mokyklų bibliotekų skyrius.